Brak motywacji do działania a depresja

Mam wrażenie, że mam depresję, albo coś podobnego. Cały czas mam myśli, że nic nie osiągnę, do tego stopnia, że jeśli mnie ktoś chwali to bardziej mnie dołuje. Jeśli czegoś się podejmuje i tego nie zrobię to się dołuje i tak w kółko, do tego stopnia,że nie mogę funkcjonować . Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Stan dyskomfortu czy Pana własnych podejrzeń jak najbardziej wymaga osobistej konsultacji celem diagnostyki tego co się z Panem dzieje. Stąd może się Pan udać do Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ), gdzie lekarz i/lub psychoterapeuta - zbadają Pana, a następnie zaproponują odpowiednie postępowanie (np.: psychoterapia/farmakoterapia), jeżeli takie będzie wskazanie.
Inną opcją jest znalezienie psychoterapeuty z oferty prywatnej, polecam nurt psychodynamiczny.

Warto zgłosić się do psychologa. Zdiagnozuje i zaproponuje najlepsza formę poradzenia sobie z kryzysem, niska samooceną, obniżeniem nastroju itd.

Rozpoznane depresja lub nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.