Brak motywacji, unikanie kontaktów międzyludzkich

Witam Moja sytuacja wygląda następująco. Otóż od pewnego czasu nie wiem co się ze mną dzieje. Problemy odkąd sięgam pamięcią zawsze miałem jednakże teraz mam wrażenie jakby się nasilily. Od dwóch lat studiuje, teraz byłbym na ostatnim roku i czekała by mnie obrona pracy licencjackiej jednakże moje podejście, brak motywacji spowodowała ze nie mam ochoty juz tam wracać. Rzadko wychodzę z domu, unikam kontaktów międzyludzkich. Rzadko się uśmiecham. I wgl nie potrafię się cieszyć z życia.

Witam, pisze Pan ze problemy sie nasilają i utrudniają Panu funkcjonowanie. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, gdzie bedzie Pan mógł przyjrzeć sie, co takiego jest powodem problemów i wypracować nowe sposoby radzenia sobie z trudnościami. Pozdrawiam

Dzień dobry, przyczyny pana stanu mogą być różne np.nieuświadomiony lęk przed zakończeniem studiów lub inne - nad ich odkrywaniem pracuje się podczas psychoterapii. zachęcam pana do rozpoczęcia od konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam.