Brak motywacji, wiary w siebie i lenistwo

W jaki sposób zmienić swoje życie? Jestem leniem, nigdy sie nie uczyłem, dobrze, rodzice tylko potrafili mówić bym się dobrze uczył i na tym kończyli, Teraz mam do nich ogromny żal, że nie dali mi motywacji nie wpoili zainteresowań (mama w domu od zawsze)(tata za granica gdy skonczylem 9 lat) Czuję się teraz jak osaczony rzeczywistością, nie czuję się męzczyzna nie potrafię nic zrobic męskiego, ze wszystkim zwlekam i teraz jeszcze mam wyrzuty sumienia, że jestem złym synem i tylko kula w łeb..

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pan zmienić swój sposób funkcjonowania/przeżywania to namawiam na podjęcie psychoterapii. Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam. Podane przez Panią objawy wskazują na niską wiarę w swoje możliwości, które mają podłoże psychologiczne i dlatego sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa. Spotkania takie pomogą Panu w zdobyciu pewności siebie oraz motywacji do działania.

Witam,
Myślę że dobrym początkiem do zmiany swojego życia może być spotkanie z psychoterapeutą. Przyjrzenie się obecnej sytuacji i zaplanowanie przyszłych działań.
Proszę zadbać o siebie.
Pozdrawiam

Witam Pana,
Wygląda na to, że trudno Panu świadomie kierować swoim życiem i uruchamiać swoje zasoby. Ale to bardzo dobrze, że chce Pan zmian. Żeby poradzić sobie z problemami takimi jak Pańskie, zwykle bardzo pomocna jest psychoterapia. Podczas terapii można przyglądać się swoim sposobom funkcjonowania, w kontekście doświadczeń z dzieciństwa, po to żeby lepiej zrozumieć siebie, uwolnić się od poczucia winy, zmieniać nieprzystosowawcze mechanizmy na konstruktywne i w konsekwencji wziąć odpowiedzialność za swoje życie.
Powodzenia!
Małgorzata Bukowska
Witam Pana,
Wygląda na to, że trudno Panu świadomie kierować swoim życiem i uruchamiać swoje zasoby. Ale to bardzo dobrze, że chce Pan zmian. Żeby poradzić sobie z problemami takimi jak Pańskie, zwykle bardzo pomocna jest psychoterapia. Podczas terapii można przyglądać się swoim sposobom funkcjonowania, w kontekście doświadczeń z dzieciństwa, po to żeby lepiej zrozumieć siebie, uwolnić się od poczucia winy, zmieniać nieprzystosowawcze mechanizmy na konstruktywne i w konsekwencji wziąć odpowiedzialność za swoje życie.
Powodzenia!
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/