Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak możliwości zsunięcia napletka u 3-latka

Syn ma 3 lata. Bez problemu można mu było zsuwać napletek. Po ostatniej infekcji miał uczulenie - leczone klemastyną. Wokół siusiaka zrobiła się sucha skóra i zaczęła schodzić. Obecnie zaś "wyjście" siusiaka jest "zaklejone". Synek robi siku, ale nie można zsunąć napletka, a otwór jest minimalny. Leczony furaginą i moczony w nadmanganianie potasu. Czy potrzebny jest zabieg (obrzezanie itp), czy można bezinwazyjnie "rozszerzyć" skórę napletka?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

PrMoczenie w nadmaganie potasu niepowinno zasszkodczi furagin bez znaczenia Proponuje wizyte u chir dzieciecego bo oni sie tym zjamuja

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy