Brak nowego zęba po ekstrakcji u dziecka

Panie doktorze rok temu wyrwalismy dziecku górną jedynke poniewaz zbierala sie nad nim ropa,i Pani stomatolog radzila wyrwac.Martwi mnie teraz to ze w czerwcu minie rok a zeba nowego nie widac

Po zbyt wczesnym usunięciu zęba mlecznego wyrżnięcie się stałego jest utrudnione i opóźnione.Czy należy się martwić? nie wiem. Kluczem jest aktualny wiek dziecka. Proponuję kontrolę u stomatologa z dzieckiem. Pozdrawiam