Brak ochoty na seks przez 10 lat po urodzeniu dziecka

Witam Mam 34 lata odkąd urodziłam dziecko czyli jakieś 10 lat temu moja ochota na sex jest zerowa mogłabym żyć bez i to nie jest tak ze tylko z mężem ja wogole do żadnego faceta nie mam takiego popędu z racji ze mój mąż ma o to ciągle pretensje a ja uważam że ma to podłoże hormonalne chciałabym się pod tym kątem przepadac jakie hormony powinnam zbadać??będę wdzięczna za pomoc mam również od lat bardzo sucha skórę i nadmierne owłosienie myślę że może to też ma z tym związek że to wina hormonów

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę, który zajmuje się terapią par/małżeństw i umówić się na konsultację wraz z mężem.
Taka forma leczenia jest bardziej dostępna w ofercie prywatnej, niż na NFZ.

Dzień dobry!

Tak, mogą być to objawy zaburzeń hormonalnych. Należy osobiście skonsultować się z ginekologiem oraz endokrynologiem.
Przy tak długotrwałych zmianach w życiu seksualnym rolę odgrywa jednak także psychiczne, emocjonalne utrwalenie spadku libido, stąd ważna jest także konsultacja psychoterapeutyczna.

Pozdrawiam!