Brak okresu a menopauza u 44-latki

Witam, mam 44 lata, ostatni raz miesiączkę miałam 16 października. Zaznaczam, że nie jestem w ciąży. Czy to menopauza?. U ginekologa byłam w sierpniu, wszystko jest dobrze, cytologia super. Co robić?Dziekuję

Marta Mielniczuk

Witam, jeśli wcześniej Pani miesiączki były regularne, zaburzenia długości cyklu mogą świadczyć o zbliżającej się menopauzie, jednak jednorazowe wydłużenie cyklu może być spowodowane również takimi czynnikami jak: zmiana diety, stres, nadmierny wysiłek fizyczny i wiele innych. Pozdrawiam.