Brak okresu a negatywne testy ciążowe

Witam, od tygodnia spoznia mi sie miesiaczka, badanie krwi jak i test ciazowy wyszly negatywnie... test ciazowy robilam w 4 dniu spoznionej miesiaczki a test krwi dzien pozniej... dzis jest dzien 7 a miesiaczki wciaz brak i brak uczucia jej nadejscia.. lekarz mowil mi ze byc moze jest za wczesnie i powinnam test badz badania wykonac 10 grudnia... dodam, ze pierwszy raz spoznia mi sie miesiaczka nigdy tak nie mialam...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby test ciążowy był wiarygodny najlepiej aby go wykonać po upływie minimum 14 dni od ostatniego zbliżenia. Nieco mniej, bo ok. 10 dni wystarczy aby wiarygodny był test na obecność bet hCG z krwi. Warto powtórzyć oznaczenia.