Brak okresu i ból jajników po Duphastonie

Witam! Mam 29 lat, od roku staram się z mężem o dziecko. Od 5 miesięcy przyjmuję Duphaston od 16-25 dc na wywolanie miesiączki (poniewaz wczesniej mialam bardzo niereguralne cykle). Przez 4 miesiace miesiaczka przychodzila dokladnie 2 dni od ostatniej tabletki, natomiast w tym cyklu spoznia sie juz 10 dni, bolą mnie jajniki i przez prawie cały cykl mam białe kleiste upławy. Co to oznacza? Czy powinnam nadal oczekiwac na miesiączke, czy udać się do lekarza?
29 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję udać się do lekarza. Być może wpławy jakie Pani zgłasza moga byc wynikiem infekcji. To także mogłoby powodować zaburzenia cyklu.