Brak okresu i nadmierne owłosienie u 16-latki

Moje pytanie zostało poprzednio odrzucone przez ginekologa to nie wiem kogo pytać. Moja córka nie ma okresu(16lat)dostaje tylko po wywołaniu tabletkami,ma również nadmierne (bardzo)owłosienie.Miała wykonane badanie USG jajników,sprawdzone hormony i wszystko jest w normie.Nie pojmuję więc dlaczego ma owłosienie tam gdzie nawet mężczyźni nie mają.Okres trzeba wywoływać farmakologicznie,a to nie jest moim zdaniem normalne,bo musi być jakaś przyczyna.Sama jednak nie wiem' jakie badania można zrobić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy u Pani córki nie powinny być lekceważone. Powinna Pani z Córką skorzystać z porady endokrynologa - objawy mogą wynikać z problemów z nadnerczami lub jajnikami. Konieczna jest diagnostyka!!! Po stwierdzeniu przyczyny dolegliwości, lekarz na pewno zaproponuje odpowiednie leczenie.