Brak okresu i wydłużenie cyklu miesiączkowego

Witam, dziewczyna od czerwca do października miała regularny cykl (28 dni) a w listopadzie dwudniowe opóźnienie (30 dniowy) i okres dostała 1 listopada. Dzisiaj jest 31 dzień cyklu, a okresu nie ma. Było dużo stresu, wznowione ćwiczenia (od 2 tygodni). Dziś był robiony test ciążowy, wyszedł negatywny (przypadkiem wkropiony mocz na obszar w którym pokazuje się wynik). Test robiony po południu (około 14), rano wypita herbata i mleko. Czemu jest brak okresu??

Milena Lubowicz

Powodów braku okresu może być wiele, chociażby wspomniany stres lub zmiana trybu życia. Oczywiście ciąży też nie można wykluczyć, zależy kiedy dochodziło do stosunków i czy były zabezpieczone. Test ciążowy jest wiarygodny około 14 dni po stosunku. Dla pewności można również wykonać poziom BhCG z krwi.
Pozdrawiam