Brak okresu i zgrubienia na bliźnie po cięciu cesarskim

Witam. dzisiaj mija 57 dzien cyklu miesiaczkowego i brak wturnego krwawienia. ostatni okres miałam 20 listopada 2013 roku. wczesniejszy cykl rowniez trwał ponad 50 dni. od tygodnia mam silne bole podbrzusza i głowy. wczoraj zrobiłam test ciazowy ale wykazał brak ciazy. dodam ze jestem 3 i pol roku po cesarce i wyczuwam 4 zgrubienia dosc mocno wyczuwalne pod palcem na szwie. czy to moze miec wpływ na okres?? prosze o pomoc pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem gdyż wspomniane zgrubienia na szwie po CC mogą okazać się ogniskami endometriozy. Choroba ta może powodować wydłużenie się cykli.