Brak okresu i zmiana trybu życia

Dziewczyna brała tabletki anty przez rok, odstawiła 4-5 miesięcy temu, kresy były w miarę regularne, nie trwające dłużej niż 40 dni, obecnie ostatni okres miała 29 marca i czekamy do dzis, nie było seksu od 2 miesięcy (wcześniejsze w prezerwatywie), jedynie petting, przed kontaktem myłem brudne ręce od spermy, od 2 tygodni pracuje i dieta jest uboższa (więcej smażonych, mniej warzyw i owoców), czy to mogło wpłynąć na brak okresu? Objawów brak oprócz ciut gorszej cery i trochę wzdętego brzucha

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa w razie nie pojawienia się okresu w najbliższym czasie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. Dieta także może wpływać na cykl menstruacyjny.