Brak okresu, nieregularne miesiączki i negatywne testy ciążowe

Witam, nie mam okresu od 27 listopada lekarz po zbadaniu powiększonej macicy wstępnie stwierdził ze to ciąża 11 tydz-bo tyle minęło od miesiączki. jeśli kochałam się z partnerem w drugi i trzeci dzień okresu a potem dopiero 31 grudnia.Nie mam objawów-tylko pobolewa podbrzusze i tył pleców.Wspomnę, że mam bardzo nieregularne miesiączki.Średnio raz na 2 miesiące. Wykonałam też 2 testy ciążowe-jeden tydzień temu, ostatni 2 dni temu-oba negatywne. czy możliwe że 31 grudnia doszło do zapłodnienia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy nieregularnych miesiączkach nie jest to niemożliwe. Zastanawiające jest jednak brak potwierdzenia w testach ciążowych. Warto wykonać oznaczenie beta hcg z krwi.