Brak okresu od ponad 50 dni, test negatywny. Co mi dolega?

Witam,
mam 20 lat. Opiszę problem od początku.
W kwietniu tego roku poroniłam w 7 tyg. ciąży. Pierwszego maja byłam w szpitalu na zabiegu oczyszczania macicy, potem miesiączkę dostałam 17 czerwca, następnie 2-dniowe plamienie 1-2 lipca i okres 14 lipca. Następnie 21 sierpnia, i to był ostatni raz, kiedy miałam miesiączkę do teraz, tj. 12 października.
Mam bardzo długi czas oczekiwania na ginekologa. Wizytę mam dopiero na koniec października, a wiem, że taki objaw nie jest raczej dobry. Ogólnie nie wyjeżdżałam nigdzie, nie biorę proszków anty. od lutego tego roku, nie odchudzałam się (przytyłam 2 kg) i nie stresuję się, bo nawet nie mam czym.
Robiłam 2 testy. Jeden tydzień po tym jak miała być miesiączka (wrzesień) i jeden niedawno, w październiku, więc prawdopodobieństwo ciąży jest raczej niemożliwe.
Nie wiem co mi jest, może lepiej iść prywatnie i nie czekać? Jednakże nie chce zbytnio panikować i wydawać kasy, ale boje się, by ginekolog publiczny nie zlekceważył tego wszystkiego.
Bardzo proszę o odpowiedź, co mi może być i co powinnam zrobić?
Dodam, że często boli mnie podbrzusze. Szczególnie na wieczór i czasem rano. Już miałam nadzieję, że dostanę okres, a tu nic.

20 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Z pewnością testy ciążowe dałyby już wynik pozytywny, gdyby była Pani w ciąży. Proszę nie obawiać się więc tej możliwości. Może Pani spokojnie odczekać do wyznaczonego terminu wizyty u ginekologa.
Lekarz przyjmujący w ramach kontraktu z NFZ z pewnością nie zlekceważy Pani problemu, proszę się nie obawiać! Przyczyną braku miesiączki są najpewniej zaburzenia hormonalne - przejściowe, które mogą pojawić się u każdej zdrowej kobiety i spowodować nawet „wypadnięcie” miesiączki np. raz do roku lub trwałe, które będą wymagać leczenia.
Ginekolog najprawdopodobniej każe poobserwować się jeszcze przez kolejnych kilka miesięcy i, jeśli problem będzie się ponawiał, zleci odpowiednie badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!