Brak okresu, odchudzanie i obsesja na punkcie swojego wyglądu

Jestem dziewczyną, mam 15 lat, 162cm wzrostu i ważę 46 kg.Ważę się kilka razy dziennie. Ostatnio ważyłam 45kg i miałam lepszy humor i jadłam to co chciałam. Gdy zauważyłam na wadze 46 zrobiło mi się smutno i zaczęłam płakać. Chciałabym żyć normalnie, nie ważyć się i jeść to co chcę, ale przeraża mnie,że przytyję. Wszystko zaczęło się w grudniu, wtedy ważyłam ok.55-60kg. Pamiętam że patrzyłam w lustro i płakałam nad swoim wyglądem.Zaczęłam się odchudzać i schudłam. Od tego czasu nie mam okresu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wystąpił u Ciebie wtórny brak miesiączki i ten stan wymaga pomocy specjalisty. Z opisu wynika jednak iż pomocny może okazać się nie tyle ginekolog a dietetyk oraz psycholog. Nie bagatelizuj tej sprawy ponieważ zaburzenia takie mogą mieć poważne konsekwencje, nie tylko ginekologiczne.

Witam, koniecznie ale to koniecznie musisz zgłosić się do lekarza. Najprawdopodobniej to początek anoreksji. Masz 15 lat twoje ciało ciągle się zmienia- jesteś w wieku dojrzewania, normalną rzeczą jest że waga się waha- zmienia. Ciesz się życiem , jedzeniem ..... na pewno jesteś piękną dziewczyną , każda z nas ma kompleksy . Należy pamiętać , że nasze kompleksy powinny stać się naszą siłą ! pozdrawiam