Brak okresu, plamienia i negatywny test

Dzień dobry
Ja z takim zapytaniem, widzę ten problem się pojawia, ale chciałabym się wypytać co do mojego przypadku. Mam 24 lata, współżyję ze swoim mężem regularnie, dodam, staramy się o bobasa. Moje miesiączki są regularne, przynajmniej były. Mam je dokładnie co 28 dni, ale ostatnio a dokładnie 31.01.2010 był to normalny okres, ale już w lutym dostałam dzień szybciej i pierwszy dzień był bardzo obfity w krwawienie, co też nigdy nie miałam, a następne dni (zawsze trawa mój okres 5 dni) brązowe lub lekko brązowe plamienie.

Poszłam więc do lekarza i wszystko powiedziałam i że się staram o dziecko i że mam teraz taki okres, ale lekarz stwierdził, że jest wszytko w porządku i mam starać się dalej. W marcu okres dostałam 27.03. planowo, ale też to były brązowe plamienia. Pierwszy dzień bardziej obfity w brązowe plamy, a teraz te następne prawie ich brak. Zrobiłam również test 29.03, ale wyszedł negatywny i robiłam go wieczorem. Pisało, że można o każdej porze. Nie wiem co to może być?
Proszę o pomoc:) Pozdrawiam Sabina

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Póki co jest trochę za wcześnie, by móc uznać wynik testu za całkowicie wiarygodny. Radzę odczekać jeszcze tydzień i ponowić test, najlepiej z moczu porannego. Miesiączka nie powinna nagle zacząć występować w postaci plamień, tak więc jeśli wykluczy Pani ciążę a sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, to konieczne mogą być badania hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!