Brak okresu po odstawieniu krążka NuvaRing i stosunki bez zabezpieczenia a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, stosowałam nuva ring, na początku lipca odstawiłam, 5 lipca pojawiła się miesiączka i nie wróciłam do stosowania antykoncepcji. Ok. 3-5 sierpnia była następna dość krótka miesiączka i teraz na początku września teoretycznie powinna następna, ale jej nie ma... W czasie ostatnich dwóch miesięcy kochałam się dwa trzy razy bez zabezpieczenia... Zastanawiam się jakie jest prawdopodobieństwo ciąży. Dodam, że antykoncepcję stosowałam przez kilka lat.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest dość duża. Proponuję wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od daty stosunku.