Brak okresu po odstawieniu tabletek a możliwość zajścia w ciążę

Od 10 miesięcy nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych, od tamtego czasu nie mam też okresu.Choruję na niedoczynność tarczycy i przyjmuję codziennie eutyrox. Wcześniej gdy brałam pigułki też nie miewałam normalnych miesiączek Lekarz stwierdził że nie może wyczuć lewego jajnika, prawdopodobnie zanikł,a prawy był bardzo zmniejszony.Czy moge zajść w ciążę?Poza tym kiedy mogłabym zacząć brać pigułki skoro nie mam miesiączki a pigułkę trzeba zacząć przyjmować od 1 jej dnia?Bardzo proszę o pomoc

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ciąża jest możliwa jeżeli dochodzi do owulacji a ta pojawia się około 14 dni przed okresem. W Pani sytuacji trudno określić możliwość zajścia w ciążę, gdyż tak naprawdę nie wiem jaki jest stan jajników. Proszę udać się do ginekologa, który to po badaniu odpowie na nurtujące Panią pytania.