Brak okresu po pettingu

Witam, mam pytanie, gdyż pieściłam się z chłopakiem tzn. on ocierał się o mnie, czasami też o wargi sromowe, ale nie wchodził ani nie miał wytrysku. Ja mam nieregularny okres, ale mniej więcej spóźnia mi się już 4 dni, bardzo się denerwuję. Robiłam już 2 testy ciążowe i wyszły negatywne, czy mogę być w ciąży? Kontakt z chłopakiem miałam 4/05/2012, a testy robiłam 13 i 14. Ostatnią miesiączkę miałam 15/07/2012, mam mniej więcej co 28-32. Choć w tamtym miesiącu miałam tydzień wcześniej. Proszę o odpowiedź, bardzo się stresuję.

Lek. Marta Hat

Witam! W sytuacji, którą Pani opisała praktycznie nie ma możliwości na przeniesienie plemników do dróg rodnych. Może Pani być zupełnie spokojna, istnieje praktycznie 100% szans, że nie jest i nie będzie Pani w ciąży przez tę sytuację. Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do osiemnastu godzin, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Poza organizmem, np. na skórze - bardzo szybko wysychają. Testy ciążowe wykazują się 99% skutecznością - najbardziej miarodajne są po około 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia. Jeżeli kontakt z chłopakiem miał miejsce - tak jak Pani napisała - w maju, nie jest Pani w ciąży, jeżeli jest inaczej proszę powtórzyć test po równych dwóch tygodniach. Pozdrawiam serdecznie!