Brak okresu po wyjęciu wkładki - co robić?

Witam ja mam taki problem. Od września 2010 miałam dziwne plamienia przez około miesiąc, mój ginekolog powiedział, że przez wkładkę dostałam zakażenia, wyjął wkładkę, przyjmowałam antybiotyk, globulki na osłonę, czopki na grzybice kiedy po 3 tygodniach wszystko ustało nareszcie ulżyło mi że już po wszystkim ,dodam że zanim wyjęto mi wkładkę ciągle mnie piekło nie miałam ochoty na seks i garściami wypadały mi włosy, miałam pobraną cytologie i wszystko było ok dopiero kiedy cały miesiąc plamiłam lekarz postanowił wyjąc wkładkę.

Teraz jest już styczeń a ja nie mam nadal okresu piersi mam nabrzmiałe jakiś miesiąc robiłam test ciążowy i wynik był ujemny, stosujemy z mężem prezerwatywy i bardzo uważamy. Nadal jestem przekonana że wkładka była dobrym wyjściem ponieważ miałam ją po jednej ciąży 5 lat i 4 po drugiej ciąży i nie sprawiała problemów aż do teraz. Lekarz powiedział że muszę czekać około 3 cykli zanim założymy następną ale ja niestety nie mam ani jednego .Chciałabym tylko wiedzieć czy to normalne że nie mam tak długo okresu ,już kiedyś tez nie miałam, to lekarz przepisał mi L*** .Proszę o odpowiedz!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli stosowana przez Panią wkładka uwalniała lewonorgestrel, to najpewniej przyczyną braku miesiączki są zaburzenia hormonalne. Wiele kobiet po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej doświadcza tego typu problemów. Syntetyczne hormony hamowały najprawdopodobniej owulację, kiedy wkładka była w macicy.

Teraz powrót do naturalnej równowagi hormonalnej może trochę potrwać- nawet kilka miesięcy. Ból piersi sugeruje jednak, że menstruacja pojawi się już wkrótce. Mogłaby Pani przyjmować L*** na wywołanie miesiączki, ale będzie to sztuczne wywoływanie krwawienia nie poprzedzonego owulacją.

Pozdrawiam serdecznie!