Brak okresu po wzajemnych pieszczotach

Witam. Mam 18 lat i od paru lat mam chlopaka. Z seksem chcemy poczekac do slubu jednak czasami hormony biora gore i pozwalamy sobie na pieszczoty. Ostatnim razem kiedy sie zadowalalismy on doszedl. Oboje bylismy w bieliznie. Po wszystkim przytulalismy sie i w sumie to tyle. Martwi mnie jednak rzecze ze od 18 dni nie mam okresu i boje sie ze w jakis sposob moglam zajsc w ciaze. Czy to mozliwe? Prosze o szybka odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Ciąża jest bardzo mało prawdopodobna. Przyczyn opóźnienia miesiączki jest bardzo dużo, może to być np. stres, infekcja itp. Jeżeli krwawienie nie występuje przez tak długi czas to konieczna jest wizyta u ginekologa.

Milena Lubowicz

Istnieje teoretyczna szansa na przeniesienie nasienia na rękach do dróg rodnych, natomiast jest ona mała, poza tym nie napisała Pani czy do takiej sytuacji doszło.
Pozdrawiam