Brak okresu po zażyciu tabletki Escapelle

witam .ponad Miesiąc (01.01.2014)temu odbyłam stosunek zaraz po okresie i wzięłam tabletki do 72h ,,escapelle''po stosunku i tydzień później pojawił mi sie znowu okres , do dnia dzisiejszego tj 11.02.2014 nie mam okresu , robiłam dwa testy ciążowe jeden po 2 tyg od stosunku drugi po 3 tyg pod stosunku oba wyszły negatywne ze nie jestem w ciazy , czy jest prawdopodobne ze jestem w ciąży ??martwi mnie ze nie mam okresu

Mikołaj Cyganok

Proszę mieć na uwadze, że zażyła pani tabletkę, będącą hormonem. Jest to stosunkowo duża dawka lewonorgestrelu w porównaniu np. z dwuskładnikowymi tabletkami antykoncepcyjnymi. Zatem powrót pani układu hormonalnego do normy może zająć trochę czasu. Jeżeli jednak ma pani wątpliwości, to należy udać się na wizytę do ginekologa.