Brak okresu podczas silnego stresu

Witam, Chciałam zapytać ile dni może sie spozniac miesiaczka? Spóźnia mi sie juz tydzień, nie wspolzylam, dodam że przechodzę teraz silny stres związany z maturami.

Dzień dobry!

Silny stres (ale też np. podróż czy niskokaloryczna dieta odchudzająca itp.) może zaburzać cykl miesiączkowy. Krwawienie może nie pojawiać się zarówno kilka dni, tygodni, jak i miesięcy - w zależności od przyczyn, Pani indywidualnej kondycji, stanu zdrowia, aktualnej sytuacji itp. Warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam!