Brak okresu, stres i napompowany brzuch a ciąża

Otóż mam 14 lat, miesiączki jeszcze nieregularne i uprawiałam z moim chłopakiem petting.
Raczej mówił, że na palcach nic nie miał i 6-7 luty powinnam mieć miesiączkę, a jej brak. Możliwe żebym była w ciąży? Wsuwał mi palca na ok. 4cm. Ja mu do buzi, ale po wytrysku nawet go nie dotykałam, a on doszedł daleko ode mnie w 2 pokoju już, bo odszedł.
Mam stres, dużo stresu, szczególnie tego, że mogę być w ciąży. Czy przez stres może mi się spóźniać?
Dodam jeszcze, że bolą mnie plecy, podbrzusze i mam taki 'napompowany brzuch', ale to chyba efekt tego, że ostatnio dość dużo jem – utycie. Czy możliwe naprawdę, żebym była w ciąży?
Boję się zrobić test, bo co jak tak? Pomóżcie

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie Pani opisu, można wykluczyć możliwość zajścia w ciążę. Skoro jeszcze nie ma Pani regularnych cykli, a dodatkowo pojawił się stres z wynikającej sytuacji, mogło to wszystko być przyczyną opóźniającej się miesiączki. A w razie, gdy dojdzie w przyszłości do sytuacji umożliwiającej zapłodnienie, najlepszym wyjściem jest wykonanie testu ciążowego (co najmniej 10 dni od możliwej daty koncepcji), zaoszczędzi to niepotrzebnych wątpliwości i wynikającego z tego stresu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o testach ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!