Brak opuchlizny i bólu po usuwaniu zęba

Witam. Wczoraj miałam usuwaną górną ósemkę, która była już w pewnej części na zewnątrz. Zabieg przebiegł bezproblemowo, wyrwanie trwało dosłownie minutę. Nie było szycia. Chirurg nie zalecił antybiotyku. Dziś nie ma opuchnięcia,ani żadnego uciążliwego bólu. Chciałabym się dowiedzieć, czy jeśli nie występuje silny ból, ani żadne niepokojące objawy to czy nie ma żadnych obaw o to że zatoka mogła zostać połączona z jamą ustną (słyszałam, że może się tak stać, a nie zapytałam wczoraj o to chirurga?)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie załączonego opisu nie można udzielić odpowiedzi na postawione pytanie. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.

Jeśli nie ma dolegliwości bólowych ani żadnych niepokojących objawów to proszę się nie niepokoić. Każdy lekarz jeśli ma wątpliwości co do powstania połączenia wykonuje próby i badania wykluczające lub potwierdzające ten problem. Gdyby problem istniał podczas przepłukiwania jamy ustnej z nosa mógłby wydobywać się płyn.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl