Brak panowania nad emocjami u mamy trójki dzieci

witam serdecznie jestem mama trojki dzieci w wieky 3 5 i 7 lat ostatnio stalam sie strasznie nerwowa wszystko mnie denerwuje stalam sie bardzo krzykliwa nie potrafie nad tym zapanowac gdyz spokojnymi prosbami dzieci mnie ignoruja nie sluchaja co robic?

Warto porozmawiać z mężem/partnerem o możliwości zmiany w podziale obowiązków. Poszukać pomocy u bliskich i rodziny. Być może także skorzystać z pomocy psychologa (jeśli trudno jest wyjść z domu, są gabinety świadczące usługi online).

Psychologia

Krzyk rzadko przynosi oczekiwane efekty, jeśli dzieci się nie zmieniły tylko Pani ma wrażenie, że straciła panowanie nad emocjami warto byłoby skontaktować się z endokrynologiem i zbadać poziom hormonów tarczycy. Niektóre zaburzenia hormonalne mogą wpływać na naszą kontrolę emocji, w takim wypadku odpowiednio dobrane leki powinny pomóc.
Jeśli jednak hormony nie mają tu znaczenia, może Pani wraz z dziećmi ustalić jasne zasady panujące w domu rozpisać je na dużej kartce i powiesić w widocznym miejscu. Taki domowy kodeks powinien zawierać maksymalnie 10 punktów obowiązujących każdego członka rodziny. Przy tworzeniu kontraktu należy jasno określić system nagród za przestrzeganie zasad i konsekwencje ich nie przestrzegania. Każdy członek rodziny powinien określić swoje obowiązki i podpisać kontrakt. Daje to Pani punkt odniesienia, gdy któreś z dzieci zachowuje się niewłaściwie.
Zachęcam do lektury http://psychologszkolny.pl/jak-stworzyc-wlasny-kontrakt-z-dzieckiem/