Brak piersi u 19-latki i zaburzenia miesiączkowania

witam mam 19 lat i nadal nie mam piersi. Miesiączkę dostałam w wieku 14 lat. Dodatkowo kiedyś się odchudzałam przez co mam zaburzenia w miesiączkach. Czy przez to że są takie zaburzenia piersi mogą dłużej się rozwijać? byłam u ginekologa jakoś parę miesięcy temu ale nie wykazało w badaniach nic, że mam jakieś zaburzenia w hormonach. Czy jest w ogóle jeszcze szansa, że moje piersi urosną ? Mam wielką nadzieję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podstawą są badania hormonalne w tej kwestii. jeżeli twierdzi Pani iż ich wyniki w/g ginekologa były prawidłowe to istnieje szansa na to, że występuje w tym przypadku konstytucjonalnie zmniejszony biust. Piersi każdej kobiety różnią się od siebie kształtem , wielkością i rozmiarem. Czasami te różnice mogą być znaczne. Nie pisze Pani jaki ma rozmiar biustu. Trudno mi jest więc to ocenić. W wieku 19 lat piersi nie podlegają już wzrostowi ze względu na rozwój . Oczywiście ich wielkość może się okresowo zmieniać wraz ze wzrostem poziomu hormonów np przed okresem czy ciążą.