Brak pociągu seksualnego u 20-letniej kobiety

Witam, mam problem (a moze tylko mi się wydaje ze go mam) Jestem młodą dziewczyną i myślę ze jestem aseksualna...nie czuje dużego pociągu seksualnego. Niby lubie seks ale to moze przez to ze jeszcze nie trafiłam na faceta który by mnie zaspokoił w 100%. Proszę o poradę

Witam.
Popęd seksualny jest tak samo indywidualny jak odcisk linii papilarnych, bowiem każdy człowiek ma inne upodobania i temperament. Osoby aseksualne charakteryzuje zupełny brak pociągu seksualnego, a Pani pisze, że seks lubi. Uważam, że Pani problem wiąże się z niedostateczną satysfakcją z dotychczasowego życia intymnego, co u młodych osób jest dość częstym zjawiskiem. Jeśli jednak coś Panią niepokoi, zawsze można udać się do psychologa po profesjonalną poradę.

Pozdrawiam.

Dzień dobry.

Pani przypuszczenia wydają się być trafne, z tym, że bardziej prawdopodobne jest nie tyle to, że nie trafiła Pani na "faceta, który by Panią zaspokoił", ile, że nie trafiła Pani na "faceta", z którym byłaby Pani rzeczywiście gotowa dzielić się tą sferą. W tej sytuacji trudno o zaspokojenie w 100%.
Mówiąc inaczej - nie ma Pani (ani nikt inny) obowiązku odczuwania dużego pociągu seksualnego. U kobiet zwykle pojawia się on wtedy, gdy pojawi się "obiekt" - czyli rzeczony "facet", z którym zdecydują się one nawiązać względnie trwałą relację. Nie tylko seksualną.

Pozdrawiam.