Brak poprawy po lekach na nerwicę

Leczę się na nerwicę od 4 miesięcy. Objawy takie jak wymioty zachwiać ie równowagi , mdłości, zawroty głowy . Przez 4 miesiące brania leków żadne objawy nie ustąpiły , czy tak powinno być, czy może leki są źle dobrane ? Proszę o pomoc.

W przypadku niepowodzenia psychofarmakoterapii należy uwzględnić: nieprawidłowe rozpoznanie, niestosowanie się pacjenta do zaleceń, nieadekwatne leczenie, obecność zaburzeń współistniejących (np. nadużywanie substancji psychoaktywnych) i/lub czynników stresowych. Należy poza tym pamiętać, że podstawowym leczeniem nerwicy jest psychoterapia, a leki mają znaczenie objawowe, czyli redukują nasilenie objawów. Zwykle przy prawidłowo dostosowanym do rozpoznania leczeniu, poprawę udaje się uzyskać. Zatem po 4 miesiącach leczenia bez powodzenia należy omówić z prowadzącym psychiatrą powyższe czynniki i zaplanować skorygowane leczenie.