Brak poprawy po roku leczenia depresji

Witam. Moje pytanie brzmi -czy jest to możliwe że przez rok leczenia depresji przez lekarza psychiatrę nie ma poprawy. Kilkakrotnie były zmiany leków i praktycznie cały czas biorę dwa lub trzy rodzaje leków psychotropowych. Mam problem z koncentracją i myślałem. Nie nadaję się do pracy właściwie do niczego się nie nadaje. Mam wrażenie, że te leki mnie otępiają. Chciałbym je odstawić ale było jeszcze gorzej.

Witam Pana. Wskazane jest, żeby o swoich wątpliwościach dotyczących leczenia porozmawiał Pan ze swoim lekarzem psychiatrą. Odradzam samodzielne odstawianie leków.
Do leczenia depresji warto podejść kompleksowo. Jeżeli sama farmakoterapia nie wystarcza, dodatkowo można skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie,
MB

Dzień dobry,

Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o efektach dotychczasowego leczenia i możliwych w Pana przypadku innych metodach/formach leczenia (być może hospitalizacja na oddziale zab.afektywnych, być może psychoterapia).

Witam,
Jeśli dotychczasowe leczenie nie przynosi efektów warto z porozmawiać o tym szczerze z lekarzem prowadzącym oraz wybrać się na konsultacje do psychoterapeuty. Być może wsparcie psychoterapeutyczne pozwoli osiągnąć lepsze samopoczucie.
Pozdrawiam