Brak poprawy wady wzroku pomimo stosowania szkieł korekcyjnych

Witam, Mam 20 lat. Od dzieciństwa noszę okulary. Moje szkła mają moc +3 i +2. Zauważyłam, że od 16 r.ż. moja wada wzroku w ogóle się nie koryguje. Od tamtej pory noszę ciągle te same okulary. Czy to normalne? Czy już nigdy nie pozbędę się całkowicie tej wady? Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Nie każda wada może ulec poprawie. Często stosowanie szkieł korekcyjnych ma za zadanie poprawę widzenia i zapobieganie progresji danej wady. Proszę skonsultować się z okulistą, który oceni czy w Pani przypadku jest szansa na poprawę wzroku.