Brak porozumienia z rodzicami

Nie wiem czy mogę się tu zgłosić, ale nie wiem co mam robić. Mam 13 lat. Moja mama cały czas na mnie się drze, nie umiem się z Nią dogadać. Wyzywamy się i klniemy na siebie. Ojciec pije, wyzywa mnie, bije. Przez nich uzależniłam się od nikotyny, a raz przyłapali mnie jak zabrałam papierosa, ojciec mnie wyzywał. Chciałabym wyjechać do osrodka wychowawczego, aby odpocząć od sytuacji rodzinnej, bo nie radze sobie, bo sie tne i płacze. W szkole nie mam nauczyciela do którego moge się zgłosić. Pomocy

Co zrobić? Jeśli oceniasz sytuację jako bardzo trudną, zgłoś się proszę do pedagoga szkolnego lub wychowawcy i opowiedz o sytuacji.
Możesz zadzwonić na niebieską linię, jeśli dochodzi do przemocy w rodzinie 42 682 20 22
W razie czego napisz jeszcze
Tomasz Furgalski

Witaj. Jeśli chcesz porozmawiać z kimś to w szkole powinien być pedagog, a może nawet psycholog, który właśnie od takich spraw między innymi jest. Jak najbardziej spróbuj tam poszukać. Co do placówki wychowaczej to jeśli czujesz, ze tam byłoby Ci lepiej aniżeli w domu to porozmawiaj o tym z rodzicami. Jeśli chodzi o krzyki i wyzwiska to przekre, ze rodzice tak Cię traktują na co nie do końca masz wpływ, choć mozesz zawse to zgłosić w szkole, natomiast masz wpływ na swoje traktowanie rodziców i zachowanie. Na pewno jeśli obydwie strony krzyczą to nie będzie dobrze, wręcz przeciwnie, ale możesz być Ty tą mądrzejszą i starac się panować nad swoimi krzykami, agresywnymi zachowaniami a i wtedy oni będą nieco inaczej Cię traktować, choćby mama bo tata pije, to kolejny problem.
To, ze tniesz się jest również bardzo niepokojące i zachecam do poszukania pomocy bo to jak jest dzisiaj będzie za tobą się ciagnęło w życiu dorosłym wiec im lepiej przejdziesz ten trudny okres tym łatwiej będzie tobie w poźniejszych latach.
Magdalena Brabec

Nie wiem co rozumiesz przez zgłosić się tu, tutaj możesz zadać pytanie, podzielić się tym z czym Ci jest trudno, bo z tego co piszesz nie masz do kogo. Wygląda na to, ze masz bardzo złożoną sytuację rodzinną, sama jesteś w okresie dojrzewania, masz wiele własnych przeżyć i myśli i jak piszesz nie masz gdzie się z nimi zwrócić.
Poruszające jest to jak bardzo czujesz się bezradna i potrzebujesz pomocy, bo myślisz o ośrodku wychowawczym a to znaczy, ze potrzebujesz i szukasz pomocy, to dobry moment bo chcesz dla siebie ratunku.
Nie wiem do jakiej szkoły chodzisz ale czy jest tam pedagog, psycholog?
Czy masz swoją grupę przyjaciół, rodzeństwo?
Może uprawiasz jakiś sport lub jest jakaś dyscyplina, która Cię interesuje?
To może być dla Ciebie ratunkiem.
Czy mówiłaś twojej mamie, ze potrzebujesz jej pomocy? ona to musi od Ciebie usłyszeć.