Brak poszanowania dla własnej osoby

Czym wytłumaczyć tę degenerację? Mam 20 lat, ostatnie 3 lata w moim życiu to niekończące się pasmo nieszczęść, strachu i cierpienia. "Co cię nie zabije, to cię wzmocni" zupełnie się u mnie nie sprawdza. Jestem coraz gorsza, zaczynam używać wulgaryzmów (wcześniej nie do pomyślenia), nie szanuję siebie i innych, mam w sobie chęć zemsty i zniszczenia, niszczę swoje rzeczy (np. gryzę kredki, drę zeszyty na strzępy), dostaję ataków furii i paniki (wcześniej się to nie zdarzało).

Witam, wygląda na to,że Pani osobowość kształtuje się w sposób nieprawidłowy, poziom agresji i autoagresji jest niepokojąco wysoki. Proszę udać się do Poradni zdrowia psychicznego w celu wykonania diagnostyki i skorzystać z proponowanych tam form pomocy. Pozdrawiam

Myślę, że w Pani życiu musiało wydarzyć się coś trudnego. To "pasmo nieszczęść, strachu i cierpienia" nie mogło przecież nie zostawić śladu na Pani psychice. Coś chciało Panią zabić-czy-wzmocnić. Coś wywołało chęć zemsty i zniszczenia, potrzebę wulgarnego zwyzywania, zarazem furię i panikę.
To coś należy omówić z psychologiem lub psychoterapeutą, czyli specjalistami od emocji i zachowań.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/