Brak potrzeby seksu u 40-latki

Mam 40 lat i nie mam ochoty na sex już od kilku lat mój partner jest wściekły bo on jest wulkanem seksu i ma do mnie pretensje że jestem oziębła ale ja naprawdę nie mam ochoty na seks na samą myśl jest mi niedobrze i się wscekam na samą myśl lub na słowo które kojarzy mi się z seksem dlatego tak jest i co z tym zrobić pomórzcie proszę bo nie mam sił aby dalej to znosić jego upierdliwe proszenie 50 razy dziennie o sex az mi sie zygac chce na samo slowo

Witam Panią,

Wygląda na to, że w Państwa związku pojawiła się istotna dysharmonia partnerska. TRudno jest diagnozować przyczyny takiego stanu rzeczy przy tak niewielkiej ilości szczegółów odnośnie uwarunkowań psychoseksualnych wystepujacych w Państwa parze. Wydaje mi się, że warto w Pani przypadku skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem w kwestii diagnostyki przyczyn obniżonego libido. Jesli ta konsultacja nic nie wniesie, warto uzyskać diagnozę lekarza seksuologa, a nastepnie rozważyć podjęcie terapii pary. Może także być tak, że nic Pani nie dolega, a jedynie bardzo różnicie się Panstwo miedzy sobą jeśli chodzi o zapotrzebowanie na aktywność seksualną. Preparat zwiększający libido u kobiet wejdzie na rynek prawdopodobnie dopiero za kilka lat :-). Jednak oczywiście nawet w takiej sytuacji nie będzie Pani miała obowiazku go stosować. Niechęć do partnera może natomiast wynikać z szeregu czynników "pozaseksualnych".

Pozdrawiam!

http://psychiatrawarszawa.com.pl/

Justyna Holka-Pokorska

http://psychiatrawarszawa.com.pl/

Dzień dobry,

Pozostaje Państwu skonsultować się z psychoterapeutą i/lub seksuologiem - pracującym z parami - który w zależności od rozpoznania problemu, może zaproponować podjęcie psychoterapii pary / małżeńskiej.