Brak powietrza w okresie zimowym u starszej osoby

Mama ma 74 lata. Od kilku lat w okresie zimowym boli ją mostek.Okolice .W pozycji leżącej czuje brak powietrza, dusi się . Jak cokolwiek zmarznie to zaczyna ją dusić. Latem nie, dobrze się czuje jak są upały. Od kilku miesięcy ma ciągły stan podgorączkowy, 37 `C. Kłuje ją w plecach między łopatkami i nad łopatką Lekarz rodzinny daje jej leki na żołądek i przeciwbólowe. Mama leczy sie u kardiologa . Niedawno robiła prześwietlenie klatki piersiowej, płuca czyste.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W przypadku mamy wskazana jest wizyta u internisty, który oceni przyczynę duszności, odniesie objawy do chorób przewlekłych i skieruje pacjentkę na dodatkowe badania diagnostyczne lub do innego specjalisty.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zimne powietrze powoduje skurcz oskrzeli, który może powodować problemy z oddychaniem. Proponuję wizytę u specjalisty chorób płuc.
Pozdrawiam