Brak przerwy w braniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Biorę tabletki Microgynon 21. Jest to 4 opakowanie. Między 1 a 2 i 2 a 3 nie zrobiłam 7-dniowej przerwy gdyż bałam się że podczas tej przerwy mogę zajść w ciążę. Czy podczas tej przerwy mogę zajść w ciążę i czy nic się nie stało że nie zrobiłam tych dwóch przerw ??
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Jeżeli tabletki stosowane są w sposób prawidłowy, a po tygodniu przerwy niezzwłocznie sięgamy po następny blister, ochrona antykoncepcyjna zachowana jest również podczas tygodnia przerwy. Nie ma co do tego wątpliwości. Rezygnacja z tygodnia przerwy nie zmniejsza co prawda skuteczności antykoncepcyjnej tabletek, nie jest jednak korzystna dla organizmu. Może bowiem doprowadzić do zbyt dużego stężenia hormonów, co może dać objawy w postaci bólów brzucha, głowy, obrzęku piersi.