Brak przybierania na wadze u niemowlaka

Witam. Mój dzidziuś, gdy sie urodził miał 3460g, przez pobyt w szpitalu stracił około 200 gram. Dziś byłam na ważeniu maleństwa i waży 3460g tyle co po urodzeniu. Czy to dobrze? Czy mam sie martwić, że mój dzidziuś nie przybiera na wadze? Dodam, że dzidzia urodziła sie 22.12.13, a na pomiarze wagi byłam 31 grudnia.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ubytek może wynosić nawet 10% masy ciała.

dziecko karmione piersią powinno osiągnąć masę urodzeniową w 3 tygodniu życia, nie podaje Pani jak dziecko jest karmione. Pozdrawiam