Brak przyjaciół, wieczne niezadowolenie, drażliwość

Witam, Jestem mezatka od 15 lat. Maz ma problemy alkoholowe, ktore nasilily sie po dwojce dzieci. Obecnie dziweczyny Maja po 14 i 16 lat ... w tym wieku sa z nimi inne problemy (sa leniwe, obojetne ale chodza do szkoly, ucza sie dobrze), 2 lata temu wybudowalismy dom, pracujem oboje, finansowo nie jest zle....... jednak maz jest wciaz niezadowolony. Praktycznie nie ma zadnych przyjaciol, jest drazliwy, nie znosi stresow, problemow codziennego zycia. Czy to moze byc depresja?

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam. Jeśli mąż ma problemy alkoholowe to jest to najprawdopodobniej największa przyczyna jego drażliwości i niezadowolenia . Najlepiej byłoby abyś zgłosiła się do poradni odwykowej w swojej miejscowości lub w innej miejscowości i wspólnie z terapeutą poszukała dla siebie i dzieci wyjścia z tej sytuacji. Problemy z dziećmi mogą być konsekwencją funkcjonowania rodziny gdzie jest alkoholizm.Alkohol wpływa na życie rodziny w każdym obszarze. Uporządkowanie spraw alkoholowych pozwoli na precyzyjną diagnozę czy mamy też do czynienie z depresją. Zachęcam do wizyty u specjalisty . Jadwiga Broniś- psychoterapeuta uzależnień.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza