Brak przyjemności, czucia podczas masturbacji

Witam. Jestem mężczyzną (24 lata) i mam pewien problem, a mianowicie podczas masturbacji bądź seksu nie odczuwam podniecenia ani przyjemności. Nie wiem, co się stało? Masturbuję się już 9 lat i nigdy nie miałem z tym żadnego problemu, szybko się podniecałem i normalnie odczuwałem przyjemność, dopiero od niedawna nie odczuwam przyjemności, nie czuję jej. Oczywiście dochodzę do orgazmu, ale bez czucia przyjemności. Tak jakbym stracił czucie. Nie wiem, co robić? Czy da się to jakoś wyleczyć? Zaczynam się tym denerwować.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

trudno jest mi określić, co jest bezpośrednią przyczyną takiego stanu właśnie u Pana. Być może przewlekła masturbacja - jej zaprzestanie mogłoby przynieść poprawę. Dobrze jednak byłoby udać się z tą dolegliwością do urologa.