Brak przyjemności odczuwanej z seksu

Dzień dobry mam pytanie podczas seksu nie czerpie z niego przyjemności. Nie czuje w ogóle aby mój partner był we mnie mu jest nieziemsko a ja nic nie czuje . A seks analny nie wchodzi absolutnie w grę ponieważ nie mogę z bólu wytrzymać . Co jest ze mną nie tak ?

Lek. Paweł Baljon

Witam.

Jeżeli stosujesz masturbację i znasz swoje ciało, na tyle aby dokładnie określić swoje wrażliwe na pieszczoty miejsca proponuję, abyś podpowiedziała partnerowi co ma robić. Jeżeli nie chcesz mówić, że nie odczuwałaś przy nim orgazmu, to nie musisz tak tego tłumaczyć. Poprostu zaproponuj mu to w ramach "nowego doswiadczenia".

Piszesz, że nic nie prowadzi do osiągnięcia oczekiwanego stanu. To może oznaczać, że nie chodzi tu o "techniczną" stronę. Być może tak bardzo się skupiasz na myślach o orgaźmie, że jesteś za mało przez to skoncentrowana na innych odczuciach i emocjach.

Postaraj się nie mysleć o tym czy masz orgazm, czy nie i czy się przypadkiem nie zbliża.

Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry.

Zadowolenie z seksu u kobiet, w odróżnieniu od mężczyzn, jest znacznie bardziej skomplikowane, dlatego prawdopodobnie Pani partner czuje się "nieziemsko", a Pani niekoniecznie. W przypadku kobiet istotna jest nie tylko sama sytuacja współżycia, ale - generalnie mówiąc - ogólna satysfakcja w relacji. Możliwe również, że, będąc 18. letnią dziewczyną po prostu nie jest Pani jeszcze psychicznie gotowa na współżycie, a czujący się "nieziemsko" partner dodatkowo tego nie dostrzega.
Sugerowałbym konsultację seksuologiczną, podczas której mogłaby Pani spojrzeć na siebie, własną kobiecość, seksualność i potrzeby przy pomocy specjalisty.

Pozdrawiam.

Witam,
By stwierdzić, czy w ogóle coś jest "nie tak" potrzebna jest osobista konsultacja z seksuologiem i zebranie dokładnego wywiadu seksuologicznego.
Może się okazać, że problem jest rozwiązywalny po wdrożeniu kilku prostych rad.