Brak przyjemności podczas stosunku z kobietą a masturbacja

Mam 26 lat jeste zdrowym facetem bez problemow ,raczej odpornym na stres.Od ok 8 lat masturbuje sie kilka razy dzienie, niedawno poznalem swoja pierwsza partnerke, podczas seksu z partnerka wszystko wyglada wporzadku do mometu az w nia nie wejde, gdy wejde nie czuje zadnej przyjemnosci ze stosunku i erekcja zanika,dodam ze problem sie powtarza.Przypuszczam ze problemmem jest wczesniejsza masturbacja i chce zapytac czy po odstawieniu jej,przyjemnosc i doznania z seksu wroca do prawidlowego stanu.
26 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej problem leży w sferze psychiki lub uzaleznienia nie tyle od samej masturbacji a jej techniki. Organizm przyzwyczaja się do konkretnego typu stymulacji penisa. Zaprzestanie lub znaczne ograniczenie masturbacji powinno przynieść poprawę. Jeżeli by tak nie było warto zgłosić się do seksuologa by wykluczyć przyczyny organiczne.