Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak przyjemności w kontaktach fizycznych

Witam. Mam problem dotyczący tematów intymnych. Otóż nie odczuwam żadnej przyjemności ze współżycia ze swoim partnerem, praktycznie nie czuję nic. Kiedy partner zaczyna we mnie wchodzić czuję ból i to nie jest pierwszy raz, przy wcześniejszym partnerze też tak było. Uważam, że problem musi być we mnie. Dodatkowo nawilżenie pochwy jest tak duże, że nie mogę sobie z tym poradzić, wszystko pływa i chlupie... Jest to dla mnie tragiczne przeżycie za każdym razem, pomocy :(
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam.

Jeżeli stosujesz masturbację i znasz swoje ciało, na tyle aby dokładnie określić swoje wrażliwe na pieszczoty miejsca proponuję, abyś podpowiedziała partnerowi co ma robić. Jeżeli nie chcesz mówić, że nie odczuwałaś przy nim orgazmu, to nie musisz tak tego tłumaczyć. Poprostu zaproponuj mu to w ramach "nowego doswiadczenia".

Piszesz, że nic nie prowadzi do osiągnięcia oczekiwanego stanu. To może oznaczać, że nie chodzi tu o "techniczną" stronę. Być może tak bardzo się skupiasz na myślach o orgaźmie, że jesteś za mało przez to skoncentrowana na innych odczuciach i emocjach.

Postaraj się nie mysleć o tym czy masz orgazm, czy nie i czy się przypadkiem nie zbliża.

Serdecznie pozdrawiam.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Problem wymaga pomocy profesjonalnej, szczęśliwie we Wrocławiu są specjaliści.
Opóźnianie zajęcia się trudnościami prowadzi zwykle do utrwalania się objawów.
Pozdrawiam. JW, seksuologia.org.pl

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy