Brak radości z życia, smutek i płaczliwość

Witam, od jakiegoś roku strasznie się zmieniłam, nic mnie nie cieszy, ciągle wszystko krytykuję, przeżywam smutek i przygnębienie bez powodu, chce mi się płakać, lecz nie mogę, jest we mnie jakaś blokada, ale kiedy ona ustąpi nie potrafię opanować swojego płaczu. Straciłam również apetyt, mogę nic nie jeść całymi dniami, czego efektem jest spadek mojej wagi (4 kg). Stałam się również bardziej agresywna i drażliwa. Ciągle mogłabym spać, ale często również mam z tym problem.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Mężczyzna jako ofiara gwałtu

Witam,

Nie warto czekać, aż Pani stan się pogorszy.
Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry czy psychoterapeuty, którzy określą dla Pani najlepsze rozwiązanie.

0
Mgr Ewa Czernik Psycholog, Łódź
62 poziom zaufania

Witam,
Widzę, że znalazła się Pani w bardzo trudnym momencie swojego życia. To co Pani przeżywa bardzo utrudnia Pani codzienne funkcjonowanie. Zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry, który zaproponuje najprawdopodobniej leczenie farmakologiczne. Mam poczucie, że stan ten nie pojawił się bez przyczyny (może Pani nie mieć świadomości powodu, dla którego źle się Pani czuje), stąd ważne jest by skontaktowała się Pani z psychoterapeutą, który pomoże Pani poradzić sobie z emocjami i na ułożyć sobie życie, tak by czuła Pani z niego radość.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

0

Proszę się koniecznie skontaktować z psychologiem i/lub lekarzem psychiatrą. Podobne objawy mogą świadczyć o depresji. Mogą także być objawem przeżywania trudności adaptacyjnych w związku ze stresującą, ważną sytuacją. Warto podjąć się pełnej diagnozy i rozpocząć leczenie. Proszę nie zwlekać.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy