Brak reakcji na imię u 14-miesięcznego dziecka

Witam, moj 14miesieczny synek zachowuje sie inaczej niz rowiesnicy, nie reaguje na imie, nie rozumie slowa nie! Nie wolno! Na Nonono sie smieje, unika zabaw z innymi dziecmi, nie lubi jak odwiedzaja nas goscie, jest nietykalski jak ktos obcy chce go dotknac sztywnieje I robi papa I chce wyjsc, nie chce zeby czytac mu ksiazeczki, wyrywa je nam sam tylko kartki przeklada I reaguje na pieska na obrazku nic innego go nie interesuje, je tylko papki, umie gryzca raczej problem z polknieciem,

Witam,

zachęcam do kontaktu z psychologiem dziecięcym, który pomoże ustalić w czym jest kłopot i wspólnie z Panią poszuka rozwiązań tej sytuacji.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Podobne trudności mogą być po prostu etapem rozwojowym przy wysokiej wrażliwości układu nerwowego chłopca. Zachęcałbym jednak do konsultacji z psychologiem dziecięcym (lub psychiatra dziecięcym), gdyż podobne objawy mogą (ale nie muszą!) świadczyć także o zaburzeniach rozwojowych np ze spektrum autyzmu. Żeby to określić potrzebna byłaby specjalistyczna diagnostyka.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Koniecznie proszę porozmawiać z psychologiem dziecięcym o swoich niepokojach. Trudno przez internet ocenić poziom rozwoju dziecka ale z tych kilku informacji można wywnioskować, że coś nie jest do końca w porządku. Problemy z połykaniem też należy skonsultować z pediatrą.
Pozdrawiam AM