Brak równowagi w piersiach podczas karmienia

Witam. Karmie piersia mojego 2 miesięcznego synka. Zazwyczaj najbardziej eksploatowana jest lewa pierś bo po 1-on lubi z tej strony , po 2 mi tez wygodniej ,po 3 czesto nie zdarze zmienić piersi bo on już zasypia zanim oprozni pierwsza, po 4 z lewej piersi leci mocniej i więcej mleka. Konsekwencja tego jest to ze prawie straciłam pokarm w prawej piersi i zrobiła sie mała i wiotka nie proporcjonalna do lewej. Co zrobic zeby odzyskać równowagę ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby przestawić dziecko do piersi prawej, bez względu na fakt, że w tym momencie brak tam pokarmu.