Brak rozwoju mowy u 3-latka

Witam mam synka 3lata i 3miesiace i nie mówi zdań tylko pojedyncze słowa, mama tata baba i naśladuje dźwięki , bach, tik, tsy tsy. Naśladuje dźwięki zamiast mowić kot robi tsytsy bawi sie z rówieśnikami rozumie co sie do niego mówi, ale nie zawsze wykonuje polecenia, bardzo lubi bawić sie z rówieśnikami i dziećmi starszymi. Prosze o poradę co zrobić i czy to jest coś poważnego

Witam, to, ze dziecko 3 letnie mówi jednak mało jest powodem do szukania pomocy specjalisty, który może pomyśleć o dziecku kompleksowo, zastanowić się nad tym czemu do kontaktu używa tak mało słów. Pozdrawiam

Witam. Dość niepokojące jest to, że syn nie mówi tylko pojedyncze słowa i nie zawsze wykonuje polecenia. Dwuletnie dziecko powinno już wymawiać około 300 wyrazów i budować proste, dwuwyrazowe zdania. Zaś od dziecka ponad trzyletniego możemy wymagać już nawet około 500 - 1000 słów i posługiwania się zdaniami. Na pewno trzeba byłoby skonsultować syna u logopedy wczesnej interwencji.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein