Brak samorealizacji a depresja

Witam, mam w swojej głowie problem, który trwa już od ponad 3 lat. Nie wiem czy jest to depresja, nerwica czy stany lękowe, ale mam poczucie że im bardziej walczę z moimi myślami tym bardziej problemy się pogłębiają. Nie mam chęci do wyjść, odczuwam brak samorealizacji, tracę kontakt z ludzmi, nie potrafię na tyle z tym walczyc, zeby udalo mi sie cos zrobic. caly czas cos siedzi we mnie w środku i nie chce mi dac spokoju, czuje jakby cos mnie sciskalo od srodka.

ps. jeżeli nie chce Pani podjąć od razu psychoterapii - do czego szczerze namawiam - polecam przeczytać książkę "Optymizmu można się nauczyć" Martina Seligmana i zastosować się do metod w niej zawartych.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.:http://www.czpfeniks.pl/ ) lub prywatnie.

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.