Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak seksu pomiędzy małżonkami z 7-letnim stażem

Witam jesteśmy 7 lat po ślubie 2 dzieci 6 lat i 2. Ja mam 36 żona 33 w ciągu ostatnich 4 lat sex prawie zanikł, od 1 roku to może raz na kwartał się kochamy. Żona mów ze nie ma ochoty i mogła by się wogóle nie kochać. Ja wręcz przeciwnie, co robić, jak temu zaradzić?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Po co nam małżeństwo?

Witam,
Seks w związku jest jego istotną częścią. Po 7 latach wspólnego życia początkowa namiętność zazwyczaj nieco spada, tym bardziej w natłoku codziennych obowiązków domowych i zawodowych. Niemniej jednak z opisu sytuacji wynika, że w Pana związku seksu właściwie nie ma. Tym samym prawdopodobnie odczuwa Pan frustrację całą tą sytuacją, co może wpływac na Wasze relacje. Warto zacząć od szczerej rozmowy z małżonką odnośnie potrzeb Pana i wpływu sfery seksualnej na Wasze życie. Zastanawiające jest małe zainteresowanie żony sferą seksualną. Może ustalenie przyczyny tego stanu ułatwiłoby dalsze kroki ku naprawie tej sytaucji.
Swoją drogą warto udać się do seksuologa, szczególnie gdy Wasze wspólne rozmowy nie wniosą wiele konkretów.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

0

Dzień dobry,

Mogą Państwo wspólnie udać się do psychoterapeuty, który zajmuje się terapią par / małżeństw. Psychoterapia małżeńska jest bardziej dostępna prywatnie, niż w ramach NFZ.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy