Brak sensu życia przed rozpoczęciem studiów

Witam- jestem Patrycja, mam 18 lat, przede mną studia. Jednak tym się póki co nie martwię. Martwi mnie bardzo to, że od kilku już lat wstaję z łóżka zupełnie bez energii,chętnie leżałabym w łóżku cały czas. Cokolwiek robię mam wrażenie, że jest bez sensu. Od czasów gimnazjum byłam apatyczna, siedziałam w domu, nie chciałam wychodzić. Teraz mi to przeszkadza, że taka jestem. Często płaczę, chociaż nie wiem czemu. Chciałabym być pełna energii, wesoła. Tylko jak to osiągnąć? Co się ze mną dzieje?

Rozumiem, że różnica między oczekiwanym a realnym samopoczuciem, sposobem spędzenia czasu i stopniem samorealizacji jest na tyle duża, że trudno jest się z nią Pani pogodzić. Może to dodatkowo wprowadzać Panią w błędne koło negatywnych emocji. Nasuwa mi się wiele pytań, które mogłyby pomóc w określeniu sedna tego problemu. Po jego zdefiniowaniu możliwa jest pomoc w poprawie Pani funkcjonowania, w uzyskaniu lepszego samopoczucia. Zachęcałabym do konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swoją obecną sytuację, to jak najbardziej namawiam na podjęcie psychoterapii. Może Pani szukać pomocy w ramach NFZ (Poradnie Zdrowia Psychicznego, Poradnie Psychologiczne) lub korzystając z oferty prywatnej.